Organize suç örgütü kurduğu iddia edilen ve yurtdışına kaçan; halen Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan Peker'in Beykoz'daki evine silahlı saldırı düzenlendi, bir çalışanı ağır yaralandı.

Sedat Peker, Beykoz'daki evine düzenlenen silahlı saldırıyı bildiğini söyledi.

Halk TV'nin verdiği habere göre, Peker'in yakın çevresi, "Sedat Peker gayet iyi" dedi.

Saymaz'ın aktardığına göre Peker'in yakın çevresi şunları söyledi:

"Sedat Peker gayet iyi. Olayla ilgili tek yaptığı yorum ise, 'Aptal düşmanlar maalesef insanın zekasını köreltiyor.'

Sedat Peker’in bu konularla ilgili daha önceden bilgisi vardı. Hatta Dubai'ye yollanan kişilere (suikast timi) başka isimlere pasaport çıkarıldı. Kişilerin isimleri başka fakat sahte isimlere gerçek pasaport çıkarıldı.

Bu kişilerin görevi suikasti yapmak değil suikastle ilgili grupları koordine etmek.

Sahte isimle çıkarılan pasaportların gerçek sahiplerinin bilgisi de Sedat Peker’de.

Türkiye’deki yakınlarının hepsini öldüreceğiz' tarzında ki bu eylemlerin olacağı da Sedat Peker tarafından biliniyordu. Hatta bunu yakın arkadaşlarıyla da paylaştı.

Türkiye içerisindeki bu organizasyonda yer alan isimler de kendisinde.

Buradan anlıyoruz ki hükümeti sarsan bu suç dosyalarını ifşa ederken güvenlikle ilgili de bilgi sahibi. Hesaplarını ona göre yapıyor.

Sedat Peker, yakınlarına 'Vallahi çok eğleneceğiz. Ama zamanını ben belirleyeceğim' dedi." 

Vücuduna 3 kurşun isabet eden Günay, Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Günay'ın hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Saldırının ardından İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü çalışma başlattı. Peker'in evinde bulunan adamlarının ifadesi alındı. Güvenlik kamera kayıtları incelendi. Saldırganın, Yılmaz Günay'la eski arkadaş olduğu, aralarında alacak verecek kaynaklı kişisel husumet bulunduğu öne sürüldü.

Polis, Ömer Ş. olduğunu belirlediği şüphelinin gittiği adresi tespit etti. Ömer Ş.’nin Sancaktepe’de bir adreste saklandığı öğrenildi. Belirlenen adrese özel harekat polisinin düzenlediği operasyonda Ömer Ş. gözaltına alındı.

Emniyete götürülen Ömer Ş.’nin, ilk beyanında “Para vermiştim. Alacağım vardı. Bir türlü ödemedi.” dediği öne sürüldü.