Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, çok uzun süren yargı sürecinin ardından 18 Temmuz’dan itibaren Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) devredilen Ankapark’ın için “Ankapark Değerlendirme Toplantısı’ yaptı.

Yavaş, toplantıda yaptığı açıklamada, ‘Buradan kurtarabildiğimiz, çalışır durumda olan ne var ne yok şu anda bunların tespiti yapılıyor. Burada ne yapabiliriz? Bunu Ankara halkına soracağız. Göreve geldiğim günden itibaren bununla ilgili birçok görüş gerek internet vasıtasıyla gerek karşılaştığımız zaman bildirilmişti ama yarından itibaren bunu kamuoyuna açarak burayı nasıl kullanacağımızı soracağız’ diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankapark’ı gezerek incelemelerde bulundu. Gezi sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yavaş, Melih Gökçek’in Ankapark ile ilgili açıklamaları hakkında, Tedavi olursa ancak o zaman muhatap olurum. Ruh sağlığı iyi değil dedi.

İktidar partisinin ileri gelenleri ise Mansur Yavaş’ın ANKAPARK’ın akıbetini Ankara halkına sormasından rahatsız olmuşa benziyor.

Sabah gazetesinde bir vatandaşın söylediği iddia edilen sözler dikkate değer: “Anlat Mansur Yavaş. Tıkır tıkır çalışan parkı yavaş yavaş nasıl harabeye çevirdiğini anlat. Ankara kör değil. 3 yılda 3 icraatın yok, en büyük icraatın bu parkı çürütmek oldu. Bu kara lekeden algıyla kurtulamazsın.”

Neymiş? ANKAPARK tıkır tıkır çalışıyormuş.

Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, ilçe belediye başkanları, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ile Ankapark’ta incelemelerde bulundu. Murat Köse, Atatürk Orman Çiftliği ana kapısı önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Köse, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bilerek isteyerek Ankapark’ı çürümeye bıraktığını belirterek, “Ankapark’ı enkaz haline getirilmesine sebep olan Mansur Yavaş’tır. Buranın güvenliği asla sağlanmadı. Sağlansa bu tahribat olur muydu? Hırsızlık vakaları olmuş, onlara da bakacağız. Nasıl olmuş bu hırsızlıklar? Maalesef bilerek isteyerek buranın tahrip olması sağlanmıştır” dedi. Murat Köse, Ankapark’ta oluşan kamu zararının ödenmesi için suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Köse, ANKAPARK ihalesi ve israf iddiaları hakkında yorum yapmadı. ANKAPARK için 800 milyon dolar harcanırken 50 milyon dolarlık yatırım için Tank Palet fabrikasını BMC ile Katar ordusuna teslim ettiğimizi de hatırlayan olmadı.