Türk sinemasının efsane aktörü, Fatih’in Fedaisi Kara Murat, Malkoçoğlu, Battal Gazi rolleriyle tarihi kimlikler edinen Cüneyt Arkın (Fahrettin Cüreklibatur), 85 yaşında hayatını kaybetti. Ailesi, ünlü oyuncunun sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda cenaze programını duyurdu. Arkın, 30 Haziran perşembe günü, Teşvikiye Camii’nde öğle namazının ardında kılınacak cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanacak.

Usta oyuncu Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus’ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi. 85 yaşındaki oyuncu bu sabah hastanede hayatını kaybetti.

Arkın’ın vefat ettiği hastaneden yapılan açıklamada, “Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği Liv Hospital’da bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Liv Hospital Ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın’ın ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz” denildi.

Yeşilçam anılarını sosyal medya hesabında takipçilerine anlatan Cüneyt Arkın, son paylaşımını 19 Haziran Babalar Günü’nde yapmıştı.

Kendisi aslen bir Kırım Türk’ü olan Fahrettin Cüreklibatur (Cüneyt Arkın), “Güneş Ne Zaman Doğacak?” filminde bir Kırım Türk’ünü canlandırmış;  12 Eylül 1980 öncesi filmin oynatıldığı sinemalar Rusçu ve Çinci komünistlerin ve provokatörlerin saldırılarına uğramıştı.

Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Cüneyt Arkın’ın cenaze programı açıklandı. Ailesi, ünlü oyuncunun sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, 30 Haziran perşembe günü, Teşvikiye Camii’nde öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanacağını duyurdu.

Açıklamada; “Çok acı kaybımız. Merhume Hacı Halise Cüreklibatır ve Merhume Hacı Yakup Cüreklibatır’ın değerli oğlu, Murat, Kaan ve Filiz’in sevgili babaları, Deniz ve Aslı’nın kayınpederi, Cemre, Polat, Tara, Arkın, Zeynep, Defne ve Sarp’ın dedeleri, Betül Cüreklibatır’ın kıymetli eşi, Türk sanat dünyasının duayeni kıymetlimiz Cüneyt Arkın’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Cenazesi 30 Haziran perşembe günü 10.30, Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törenin ardından öğlen namazına müteakip Teşvikiye Camii’nde kılınacak namaz sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecektir. Tüm sevenlerine ve kamuoyuna duyurulur” ifadeleri yer aldı.