Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 5 askerimiz şehid oldu, 2 askerimiz de yaralandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komuta kademesinin sınır hattına gittiği öğrenildi.

Öte yandan bölgede komandolarımız, bir grup teröristi mağarada kıskaca aldı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasında, "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, üç kahraman silah arkadaşımız şehid olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır" denilmişti. Operasyon sırasında teröristlerle çıkan çatışmada uzman çavuşlar Onur Doğan ve Hüseyin Cankaya ile Sözleşmeli Er Celal Tekedereli'nin şehit olduğu, çatışmada yaralanan 4 askerin ise bölgeden tahliye edilerek hastaneye kaldırıldığı bildirilmişti. Ancak yaralı askerlerden Teğmen Abdülkadir Güler ile Uzman Çavuş Bican Kapılay yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehidler kervanına katıldılar.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 5 askerin birlikte çektirdiği fotoğraf ortaya çıktı.  Fotoğrafta soldan sağa Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli, Piyade Uzman Çavuş Onur Doğan, Piyade Teğmen Abdülkadir Güler, Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay ve Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Cankaya var.

Diğer taraftan, Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesine yönelik saldırı hazırlığında olan 7 PKK/YPG'li teröristin de etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Kahraman komandolarımız teröristleri cezasız bırakmadı, bırakmayacak! Barış Pınarı bölgesine yönelik saldırı hazırlığında olan 7 PKK/YPG'li terörist komandolarımız tarafından etkisiz hale getirildi" denildi.