Özbekistan'ın Buhara vilayetindeki petrol rafinerisinin kademeli modernizasyonu meyvelerini veriyor. Tesis, yüksek kaliteli çevre dostu dizel yakıt üretimine başladı.

Tesisin uzmanları,  rafinerideki ünitenin çalışması için en iyi teknolojik seçenekleri seçerek süreci optimize etti. Bu, yüksek ekolojik kategorideki dizel yakıt üretiminde ustalaşmaya izin verdi. Özbekistan'da ilk kez Buhara Petrol Rafinerisi Euro-6 dizel yakıt üretimine başladı.

Sırasıyla, UzDSt 989: 2010 “EURO Dizel yakıt. "Teknik koşullar" gerekliliklerini karşılayan DT-EURO-L-III-K5 dizel yakıt markasının seri üretimi için Ts 16472899-044: 2021 kuruluşundan bir uygunluk sertifikası aldı.

Buhara Petrol Rafinerisi, Euro-6 çevre dostu dizel yakıt üretimine başarıyla devam etmiştir. Bu tip dizel yakıttan 1.150 ton üretilmiştir. Döviz ticareti yoluyla cumhuriyetin tüketicilerine sunuldu.

Euro-6 dizel yakıtının içten yanmalı motorların çevresel etkisini azaltmayı amaçladığı hatırlatılacaktır. Politik olarak aromatik hidrokarbonların% 4'ünden fazla olmayan bir kütleye göre 5 mg / kg (ppm) kükürt içerir.