Kırgızistan Cumhuriyeti Devlet Vergi Dairesi'nden (STS) "Fiş iste - ödül kazan" devlet çekiliş programı resmi olarak 10 Mayıs'ta başladı ve 31 Aralık 2022'ye kadar sürecek.

Çekilişe katılım, vatandaşların ödüller kazanmasını sağlayacaktır.

Bu çekiliş, bu yılın sonuna kadar devam edecek. Ana çekilişler üç tarihe bölünmüştür: İlk çekiliş 1 Temmuz'da, ikincisi 1 Ekim'de ve üçüncüsü 31 Aralık'ta yapılacak.

18 yaşından büyük Kırgızistan vatandaşları çekilişe katılabilir.

Kazanan fişlerin seçimi, uluslararası rastgele sayı seçimi sistemine bağlı otomatik bir sistem aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

Bu nedenle çekilişe katılmak ve değerli ödüllere sahip olmak isteyenlerin öncelikle Google play veya AppStore üzerinden Salık Çek (vergi fişi) mobil uygulamasını indirip kayıt olmaları gerekmektedir. Ardından, her mal alımında veya hizmet alımında, yalnızca KKM'den fiş isteyin. Ardından gelen fişin QR kodunu indirdiğiniz mobil uygulama üzerinden taramanız yeterlidir.

Sistem, çekilişe katılmak için benzersiz numaralar için  taranmış fiş miktarlarını otomatik olarak okur. 1000 som için 1 benzersiz bilet kimlik numarası atanır.

1 Haziran'da 2 araba, 10 iPhone 13 telefon, 10 - Samsung telefon, 2 buzdolabı, 2 TV, 2 mikrodalga fırın, 2 çamaşır makinesi, 2 elektrikli süpürge, 5 Issık Göl tatili ve diğer ödüller çekilişle verilecek.

1 Ekim'de gerçekleştirilecek olan ikinci çekilişte, kazananlara 1 araba, 10 iPhone 13, 10 Samsung akıllı telefon, 2 buzdolabı, 2 TV, 2 mikrodalga fırın, 2 çamaşır makinesi, 2 elektrikli süpürge ve diğer ödüller verilecek.

Üçüncü ve bu yılın son çekilişi 31 Aralık'ta yapılacak. Bişkek'te 1+1 daire, 1 araba, 10 iPhone 13s, 10 Samsung akıllı telefon, 2 buzdolabı, 2 TV, 2 mikrodalga fırın, 2 çamaşır makinesi, 2 elektrikli süpürge ve diğer ödüller çekilişe katılanlara verilecek.