Birleşik Arap Emirlikleri Metropolitan Polisi, Abu Dabi Uluslararası Havalimanı'ndaki bir şantiyede ve Musafa sanayi bölgesinde yangın çıktığını bildirildi .

Abu Dabi Polisi, 17 Ocak sabahı Mussaf bölgesindeki petrol şirketi ADNOC'un depolama tesislerinde yangın çıktığını ve bunun üç yakıt tankının patlamasına yol açtığını bildirdi. Patlama sonucunda üç kişi öldü , altı kişi hafif ve orta dereceli yaralandı. Ölenler arasında 2 Hindistan vatandaşı ve bir Pakistan vatandaşı da bulunuyor. Polis, yangınların nedeninin "muhtemelen insansız cihazlar olan" küçük uçan cisimler olabileceğini öne sürüyor. Abu Dabi Polisi, "İlk inceleme sırasında, her iki bölgede de bu bölgelere düşen ve patlamaya ve yangına sebep olan insansız hava araçlarının enkazı olabilecek küçük bir uçağın parçaları bulundu" dedi. . . . Habere göre, yetkili makamların ekipleri yerlere sevk edilerek yangın söndürüldü.

Polise göre, yetkili makamlar yangının nedenleri ve eşlik eden koşullar hakkında geniş bir soruşturma başlattı. Mussafa Sanayi Bölgesi, Abu Dabi'nin güneybatısında yer alır ve Emirlikler'deki en önemli ekonomik bölgelerden biridir. Çeşitli fabrikalara ve ülkenin en eski limanına ev sahipliği yapmaktadır. Bölge ayrıca birçok sanayi şirketi ve ticari mülkü ile tanınmaktadır.

The New Arab portalına göre, Yemenli Husi grubu Ensarullah olayların sorumluluğunu üstlendi. El Cezire'nin haberine göre, Husilerin askeri sözcüsü, gruplarının "BAE'nin derinliklerinde" bir askeri operasyon başlattığını ve önümüzdeki birkaç saat içinde önemli bir açıklama yapma sözü verdiğini söyledi . Bu arada Al-Mayadeen kanalı , kaynaklarına atıfta bulunarak, BAE topraklarının Yemen'den 20 insansız hava aracı ve 10 balistik füze ile saldırıya uğradığını söyledi. Reuters'in bildirdiğine göre, Husiler sıklıkla Suudi Arabistan'a füzeler ve insansız hava araçlarıyla sınır ötesi saldırılar düzenliyor ve daha önce BAE'ye yönelik bu tür birkaç saldırıyı üstlendiler, ancak bu saldırılar BAE yetkilileri tarafından büyük ölçüde reddedildi . BAE daha önce Suudi Arabistan liderliğindeki uluslararası koalisyon güçlerinin bir parçası olarak Yemen'deki iç savaşa katılmıştı.

Kaynak: inform.kz