Eğitimde yeni teknolojiler konusunda dünyanın en büyük konferanslarından biri olan EdCrunch Glocal, 7-8 Aralık tarihlerinde Kazakistan'da gerçekleşecek. Projenin 8 yıl önceki kuruluşundan bu yana, Almatı şehrinin sitesinde ilk kez gerçekleştirilecek ve Kazakistan Cumhuriyeti'nin Bağımsızlığının 30. yıldönümü kutlamalarına denk gelecek şekilde zamanlanacak. Kazinform MIA, etkinliğe Moskova, Tel Aviv ve Singapur'daki mahalli çevrimiçi stüdyolardan konuşmacıların da katılacağını bildirdi.

Konferans programı beş bloktan oluşmaktadır: erken çocukluk, 21. yüzyıl okulu, dijital üniversite, kurumsal öğrenme ve EdTech. Geçen yıl, konferansa hibrit (çevrimdışı ve çevrimiçi) formatta 14.000'den fazla kişi katıldı. 2021'in ana teması Öğrenme deneyimi tasarımı olacak.

25 ülkeden 400'den fazla konuşmacı 150 sunum, uzman oturumu, panel ve tartışmaları vb. gerçekleştirecek. Pedagojik tasarım alanındaki en iyi uygulamaları paylaşacaklar, eğitimin geleceği ile ilgili konuları ve yeni teknolojilerin etkisini, eğitim alanındaki bilimsel başarıları tartışacaklar.