Türk Üniversiteler Birliği Beşinci Genel Kurulu'na 26 Ekim 2021 tarihinde Birliğin şu anki Dönem Başkanı olan Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi ev sahipliği yapacak.

Toplantıya Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye, Özbekistan ve Macaristan'dan Birliğe üye 23 üniversiteden Rektörler, Rektör Yardımcıları ve temsilciler, Öğrenci Keneşi üyeleri ve Türk Konseyi Sekretaryası yetkilileri katılacak.

Dönem Başkanı Üniversitenin temsilcileri ve diğer katılımcılar, 2021-2023 için Yol Haritasını gözden geçirerek, “Orhun Değişim Programı” ile ilgili son gelişmeler, yeni üyelik başvuruları, 4 Kasım 2021’de İstanbul'da yapılacak Türk Konseyi Eğitim Bakanları 6. Toplantısının gündem maddeleri, Türk Üniversiteler Birliği İkinci Spor Oyunları ve Türk Dünyası Kültür ve Sanat Festivali konuları üzerinde görüşmelerde bulunacaklardır.

Türk  Konseyi  yetkilileri 26 Ekim 2021 Salı günü saat 14.00'te Kazak-Türk Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Senato Salonu'nda (8. kat) başlayacak olan Genel Kurul'un açılış oturumuna basın mensuplarını davet etti.