Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye Savunma Bakanları 5 Ekim'de Gürcistan'ın Kaheti bölgesinde görüştüler. Ardından basın toplantısı düzenlendi.

Açıklama, Azerbaycan Savunma Bakanı Albay General Zakir Hasanov, Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Gürcistan Savunma Bakanı Juanşer Burçuladze'den geldi. Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov, ülkelerimiz ve halklarımız arasında iyi komşuluk ve dostluk ilişkilerinin önemini vurguladı.

Gürcistan'daki üçlü toplantının ülkelerimiz arasındaki stratejik diyaloğun açık bir örneği olduğunu kaydeden bakan, ortak tatbikatların üçlü faaliyetlerimizde yeni bir aşamanın önünü açacağını ve bunun sonucunda bölgesel güvenliğe katkı sağlayacağını söyledi.

Görüşmenin önemine vurgu yapan Gürcistan Savunma Bakanı Burchuladze de ülkenin üçlü ilişkilerin geliştirilmesine özel önem verdiğini kaydetti.

Türkiye Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar da ülkelerimiz arasındaki mevcut dostluk ilişkilerinin daha da gelişeceğine olan inancını dile getirdi.

Konferansta üç ülke arasındaki samimi ilişkiler ve savunma alanındaki üçlü işbirliğinin bölgede barış ve istikrarın garantörü ve örnek bir ortaklık olduğu vurgulandı. Son olarak medya temsilcilerinin soruları cevaplandı.