Önce Rize ve Artvin'i sel vurdu.

Rize ve Artvin'deki sel felaketinin bilançosu netleşmeye başladı.

Rize'de, 47 bina yıkıldı, 100'e yakın konut ağır hasar aldı, 125 bina boşaltıldı, 40'a yakın işyeri ve 100'e yakın da araç zarar gördü.

Artvin'de de bin 430 konut ve işyeri zarar gördü, 70'e yakın araç kullanılamaz hale geldi.

Toplam zararın 200 milyon lirayı aşması bekleniyor. Bölgede sigortalılık oranı çok düşük olduğu için zararın sadece 25 milyon lirasını sigortacılar karşılayacak.

Derken orman yangınları başladı.

Türkiye, birçok noktada orman yangınlarıyla mücadele etti  ediyor. 5 kentte 11 yangına müdahale sürerken 74 yangın kontrol altına alındığını açıklayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, aktif olan tüm yangınların kontrol altına alınıp söndürülmesine yönelik iyiye doğru bir gidiş olduğunu söyledi.

Orman yangınları, her işi ballı ihalelerle özel sektöre vermenin bedelinin ağır olacağını gösterdi. Antalya'nın Manavgat ve Muğla'nın Marmaris ilçeleri cayır cayır yanarken ülkemizde söndürme uçakları yerine makam uçaklarına yatırım yapıldığını gösterdi.

Türk Hava Kurumu’nun elindeki uçakların şartname düzenlemeleriyle ihale dışı bırakıldığı, atanan kayyumlar tarsfından pilotların ve bakım yapacak teknik elemanların da işten çıkarıldığı öğrenildi.

Yangınlar sönmeden Datça'da deprem oldu.

Derken Van'da sel felaketi.

Tunceli'de orman yangını.

Yangında ihalesine milyonlarca dolar ödenen Rus uçakları yetersiz kaldı. Ukrayna ve Azerbaycan'dan yardımlar geldi.