23 Kasım’da Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Silahlı Kuvvetler Başkomutanı İlham Aliyev ve eşi Mehriban Aliyeva kurtarılmış olan Ağdam şehrini ziyaret etti.

İlham Aliyev ve Mehriban Aliyeva Ağdam’da Ermenilerin elinde harabeye dönen mescidde.

Azerbaycan’ın II. Karabağ Savaşından zaferle ayrılması sonrası ateşkes anlaşması gereği Ermeni işgalinden kurtarılan Ağdam’da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mihriban Aliyeva incelemelerde bulundu. Ağdam’ı dolaşan Aliyev, Ermenilerin şehri yakıp yıkarak boşalttığını ve Ermenistan’ın işlediği savaş suçlarından dolayı hesap vereceğini söyledi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, işgalden kurtarılan Ağdam şehrini ziyaret etti. Eşi Mihriban Aliyeva ile bugün Ağdam’da incelemelerde bulunan Aliyev, yıkık ve harabe durumda olan köyleri göstererek, bütün dünyanın bunu görmesi gerektiğini kaydetti. Aliyev’in Ağdam’ı ziyaretini eşi Mihriban Aliyeva Instagram hesabı üzerinden paylaştı.

Düşmanı savaş alanında mağlup ederek Ağdam’dan çekilmek zorunda bıraktıklarını vurgulayan Aliyev, Ermenistan güçlerinin burada birkaç savunma hattı kurduğunu aktardı. Etrafta bir tek sağlam yapı olmadığına dikkati çeken Aliyev, Ermenistan’ın işlediği savaş suçları nedeniyle hesap vereceğini belirtti.