Şuşa’yı işgalden kurtaran Azerbaycan ordusu, Karabağ’da çok sayıda köyü işgalden kurtarmaya devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun 23 köyü daha Ermenistan’ın işgalinden kurtardığını duyurdu.

Azerbaycan ordusunun 23 köyü daha Ermenistan’ın işgalinden kurtardığı bildirildi. Cumhurbaşkanı Aliyev, bugün Şuşa Zaferinin ardından işgalden kurtarılan köylerin listesini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Aliyev’in sosyal medya paylaşımında işgalden kurtarılan 23 köyün isimleri de yer aldı. İşte o paylaşım:

“Muzaffer Azerbaycan ordusu, Fuzuli’nin Gobu Dilağarda, Yal Pirahmetli, Yukarı Yağlıvend, Dilağarda, Seyid Mahmudlu ve Elesgerli, Hocalı’nın Demirciler, Çanakçı, Medetkend ve Sığnak, Hocavend’in Susanlık, Domi, Tuğ, Akaku ve Azıh, Cebrail’in Hüseynalılar, Söyüdlü ve Aşağı Sirik, Gubadlı’nın Yukarı Mollu, Aşağı Mollu ve Hocik, Zengilan’ın Keçikli ve Ördekli köylerini işgalden kurtardı. Yaşasın Azerbaycan ordusu. Karabağ, Azerbaycan’dır.

Azerbaycan ordusu, dün tarihi Karabağ harekatında tarihi bir başarıya imza atarak stratejik önemdeki Şuşa’yı Ermeni işgalinden kurtardı. Böylelikle, Dağlık Karabağ’da 27 Eylül’de başlatılan harekât boyunca, bugüne kadar 5 şehir merkezi, 3 kasaba ve 240 civarında köy ile bazı önemli tepeler Ermenistan’ın işgalinden kurtarılmış oldu.