4 Kasım 08.05'ten itibaren Ermeni silahlı kuvvetleri, Tatar bölgesinin Husanlı ve Gazyan köylerinin yanı sıra Ağcabadi ilçesinin Hacılar, Garakhanlı ve Boyat köylerine de zaman zaman top mermisi attı. Azerbaycan birlikleri yeterli müdahale tedbirlerini gecikmeden aldı.

Ermeni silahlı kuvvetleri, Azerbaycan Ordusu'nun Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki mevzilerine havan ve hafif silahlarla ateş açtı.

4 Kasım 01.08-08.10 arası Ermenistan'ın Berd bölgesi yönünden Azerbaycan'ın Tovuz ve Ağstafa bölgelerinde bulunan Azerbaycan askeri birliklerinin mevzileri zaman zaman düşman ateşine maruz  kaldı. Saat 10: 00'dan itibaren Ermeni silahlı kuvvetleri Ağdam ilinin köylerine bomba ve topçu ateşiyle saldırdı. Azerbaycan Ordusu birlikleri düşmanın ateş açtığı mevzilere isabetli atışlar yaparak susturdu.

Azerbaycan ordusunun Ermenistan’a ait savaş uçağını düşürdüğü bildirildi. MSB’nin bugün duyurduğu habere göre düşürülen uçağın Su-25 tipi savaş uçağı öğrenildi. Savunma Bakanlığı, Azerbaycan’ın, saldırı hazırlığındaki Ermenistan Silahlı Kuvvetlerine ait bir savaş uçağını düşürdüğünü duyurdu. Düşürülen uçağın Su-25 tipi Rus savaş uçağı olduğunu kaydedildi. Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Kahraman Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, işgal altındaki  topraklarını kurtarmak için kahramanca ve fedakârca mücadeleye devam ediyor. Ermenistan’a ait saldırı hazırlığındaki bir SU-25 uçağı daha düşürüldü. Böylece Ermenistan’a ait düşürülen uçak sayısı 7 oldu.”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: Azerbaycan Ordusu, Cebrayil, Zangilan ve Kubadlı bölgelerinin 7 köyünü daha kurtardı.

Aliyev, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Muzaffer Azerbaycan Ordusu, Cebrayil ilçesine bağlı Mirak, Kavdar köyleri, Zengilan yöresine bağlı Maşadiismayilli, Şafibeyli

köyleri, Gubadlı bölgesinin Beşerat, Garakişiler, Garajallı köylerini kurtardı.

Azerbaycan ordusuna sevgiler! 

Karabağ Azerbaycan'dır!