Kendi istedikleri en son ateşkese yalnız beş dakika uyabilen Ermeniler, Azerbaycan'da sivil halka yönelik saldırılarını sürdürüyorlar.

Ermenistan silahlı kuvvetleri tarafından 27 Ekim saat 16:40 sularında ateşlenen füze, Azerbaycan Hava Savunma Kuvvetleri tarafından Barda bölgesinde etkisiz hale getirildi.

Haberi cephede görevli muhabir verdi.

Son olarak bölgenin Garayusifli köyünde patlayan bir roket iki sivilin ölümüne, diğerlerinin de yaralanmasına sebep olmuştu.

Azerbaycan başsavcılığının konuya dair açıklaması şöyle:

"Ermeni silahlı kuvvetleri, ilan edilen insani ateşkesin gereklerini büyük ölçüde ihlal ederek sivil halkımıza karşı suç işlemeye devam etmektedir.

27 Ekim 2020 öğleden itibaren Goranboy ve Barda bölgelerine düşman silahlı kuvvetleri tarafından farklı yönlerden yoğun füzeler ve ağır toplarla ateş açıldı.

Saat 16:00 sıralarında Ermenistan Silahlı Kuvvetleri'nin Berda ilçesine bağlı Garayusifli köyüne ağır top ateşiyle ateş açılması sonucu, 2013 doğumlu Jafarova Ofeliya Majid gizi, Ahmadova Aybaniz Eşref gizi ve İsgandarova Aysu Rovshan gizi öldürüldü, 7 kişi yaralandı.

Şu anda savcılık, bütün tedbirleri alarak mağdurların listesini netleştirmek için çalışıyor."