Sağlık Bakanı Koca, dün İstanbul’da pandemi toplantısı gerçekleştirdiklerini resmi twitter hesabından duyurmuştu.

İmamoğlu, bürokratların katıldığı toplantıya çağrılmamasına ilişkin soru üzerine "Benim ne yazık ki haberim yoktu. Türkiye’de, neredeyse iki pandemi vakasından birisi İstanbul’da. Böylesi kritik bir şehirde yaşıyoruz. Bazı meseleler vardır, milli meselelerdir. Deprem, milli meseledir; ortak akılla, ortak masada çözüm bulunur. Pandemi, milli meselenin ötesinde, milli bir seferberliktir. O kadar önemli bir meseledir ve seferberliktir ki, herkes elinde, avucunda ne varsa ortaya koymakla yükümlüdür. Dün yapılan şeyi, asgari tarifle, büyük bir nezaketsizlik olarak kabul ediyorum. Çok yakışmayan bir paylaşım olmuş. İstanbul’da siz, pandemi için bir toplantı yapacaksınız -adı ne olursa olsun- ve bu kadar önemli bir aşamada, önemli kararların, önemli verilerin paylaşıldığı bir toplantı yapacaksınız, işin tam da göbeğinde olan bir kurumu, davet etmeyeceksiniz. Halkımız bunu görür, hesabını da sorar." diye konuştu.

Çok sayıda vatandaş başta Facebook ve Twitter olmak üzere sosyal medyada Bakanın büyükşehir belediye başkanını toplantıya çağırmamasını eleştirdi.

Öte yandan bir haber kuruluşunun İmamoğlu'nun toplantıya çağrılmadığını değil katılmadığını duyurması da sosyal medyada tepkiyle karşılandı.