Kırım Derneği Bursa Şubesinin 5 yıldır dernekte bire bir yapmakta olduğu Kırım Tatarca kursu bu yıl ilk kez koronavirüs salgını nedeniyle internet üzerinden yapılmaya başlandı. İlk ders 7 Ekim 2020 Çarşamba akşamı kursa kesin kayıt yaptıran 30 kişiden 24 katılımcı ile gerçekleştirildi.

Kırım Derneği Bursa Şubesi dün Facebook hesabı üzerinden Kırım Tatarca online derslerin başladığına ilişkin bir duyuru yayımladı.

Derneğin duyurusunda yer alan ifadeler şöyle:

KURS, HER HAFTA ÇARŞAMBA

“Bursa Kırım Derneği olarak 5 yıldır derneğimizde yüz yüze yapılan Kırım Tatarca kursumuzu bu yıl ilk kez internet üzerinden yapmaya başladık. İlk dersimizi 07 Ekim Çarşamba akşamı kursumuza kesin kayıt yaptıran 30 kişiden 24 katılımcı ile gerçekleştirdik. Kurslarımız her hafta Çarşamba günleri saat 20.00-21.40 arasında 40 dakika ders, 20 dakika ara, 40 dakikalık ders zamanlar ile canlı ders olarak yapılacak . Kursumuz bu yıl “Temel-başlangıç” seviyesinde online olarak başladı.

CANLI DERSLERE TEKRAR ERİŞİM İMKANI

Canlı yapılan derslerimiz video olarak kayıt edilip sonrasında derse katılamayan veya aynı dersi tekrar izlemek isteyenler için kullanıma sunuluyor. Ayrıca derste işlenen konular , ders notları da aynı şekilde kursiyerlerin kullanımında oluyor. Online Kırım Tatarca dil kurslarımız Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi , Kırım Tatar ve Türk Dilleri Fakültesi Eski Öğretim Üyesi Sn. Şemsiye Satı tarafından verilmektedir.”

Kaynak: Kırım Haber Ajansı