Bakanlar kurulunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bakanlar kuruluna sunum yaptı. Yüz yüze eğitimin genişletilmesi kararı tartışıldı. Cumhurbaşkanlığının salgın günlerinin başında açıklamış olduğu yol haritasındaki yüz yüze eğitime aşamalı ve seyreltilmiş bir şekilde geçişin hayata geçirilmesi  konusu gündeme getirildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yaptığı sunumun ardından Bakanlar Kurulunda alınan karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklandı.

Buna göre 2-3-4 8 ve 12. sınıflar da yüz yüze eğitime başlayacak. Yüz yüze eğitime geçişte aşamalı ve seyreltilmiş olarak geçiş kapsamında   ilkokulların 2-3-4. sınıfları,  ortaokulların 8. sınıfları, lise ve dengi okulların da 12. sınıfları yüz yüze eğitime başlayacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ilkokullar, köy okulları ve özel eğitim okullarının açılacağı tarihi açıkladı.

Selçuk, 12 Ekim Pazartesi, bütün ilkokulların, köy okullarının, 8. ve 12. sınıflar ile özel eğitime ihtiyacı olan çocukların okullarının açılacağını belirtti. Bütün öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğini dile getirdi.

Bakan Selçuk, yeni kararlara ilişkin yarın (6 Ekim 2020) saat 11.00'de basın açıklaması yapacak.