Azerbaycan Ordusu'nun karşı taarruzuyla henüz karşılaşmayan Ermenistan  askerleri, yalnız işgal edilen toprakları değil silahlarını da bırakıp kaçıyor. Kaçarken sivil yerleşim yerlerine top atışlarını da ihmal etmiyorlar.

İlerlemeye devam eden Azerbaycan askerleri çok sayıda askeri ganimet ele geçirdi. Kaçarken mevzilerinde silah, mühimmat, belge ve fotoğraflarını dahi bırakan Ermenistan askerleri sancaklarını da bırakıp kaçıyor.

Karşı saldırı operasyonları cephenin her tarafında devam ediyor. Sivil halka ateş etmeme uyarılarına rağmen, Ermeni silahlı kuvvetleri Şamkir'de Sabirkend, Barda'da Amirli, Tovuz'da Ağdam ve Güzanlı'da sivillere roket ve topçu ateşi açtı.

Azerbaycan Askeri Bilgilendirme Merkezinde düzenlenen brifingde Azerbaycan Savunma Bakanlığı sözcüsü Anar Eyvazov açıklama yaptı. Bazı sivillerin yaralandığını bildirdi.

"Madagiz'de düşmanın askeri birliğinde panik ve kargaşa başladı. Ermeni gönüllüler çeşitli bahanelerle savaşmayı reddediyor. Bunun yerine bir kadın taburu kurulmasına karar verildi. Ordumuz Madagiz istikametindeki hakim tepeleri kurtardı. Ordumuz, Cebrayil ve Fuzuli istikametinde düşmanı geri çekilmeye zorladı. Murov Dağı da birliklerimizin kontrolü altındadır.

Eyvazov bugün 5 zırhlı aracın, 3 askeri altyapı tesisinin ve çok sayıda personelin imha edildiğini de kaydetti.

"Savaşlardaki başarılarımız, Azerbaycan ordusunun yüksek savaşma ruhunun ve kazanma kararlılığının açık bir eseridir. Tümgeneral Hikmet Hasanov'un sözleriyle bitiriyorum: “Askeri birlik personelinin amacı kanımızın son damlasına kadar savaşmak ve düşmanı yok etmektir. Ordumuzun savaşma ruhu bunun için yeterince yüksek. Zafer bizimdir! "

Haber: axsham.az

Video: TRT Haber