Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ın cephe hattı boyunca geniş çaplı saldırı düzenlediğini bildirdi. Azerbaycan mevzileri ve sivil yerleşimlerini hedef alan Ermeni saldırısında bazı sivillerin hayatını kaybettiği belirtiliyor. Ermeni askerinin ateş açması üzerine Azerbaycan ordusu karşı taarruza geçti.

Azerbaycan Ordusu birlikleri, Ermenistan birliklerinin işgali altında Tatar-Ağdam, Fuzuli-Cebrail ve Murovdağ yönünde stratejik öneme sahip tepeleri ele geçirmek için savaşıyor.

Açıklama Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan geldi.

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Füze ve topçu birlikleri ve uçaklar düşman komuta noktalarına saldırarak çok sayıda manevra personelini, askeri teçhizatı ve askeri tesisleri yok ediyor.  Cephe hattı boyunca ağır çatışmalar yaşanıyor" dendi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yaptığı açıklamada "Tarihi gerçek bizim tarafımızda. Bütün milletlerarası kuruluşlar toprak bütünlüğümüzü tanıyor. Müzakereler yaklaşık 30 yıldır sürüyor. Ama sonunda Ermenistan bütün çabaları felç etti." 

Cumhurbaşkanı Aliyev, Azerbaycan olarak kendi topraklarında savaştıklarını söyledi: "Bugün Azerbaycan Ordusu topraklarında Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü koruyor. Bir Ermeni askeri bizim topraklarımızda ne yapıyor! Bu işgal bitmeli ve bitecek! Doğru yoldayız. İşimiz gerçeğin eseridir. Biz kazanacağız. Karabağ bizimdir ve bu sesler onun işaretidir!"