Bir televizyon programında "15 Temmuz kursağımızda kaldı, benim listem bizim sitede 3-5 var" diyen ve hakkında soruşturma başlatılan Sevda Noyan'ın ifadesinin ayrıntıları ortaya çıktı. Noyan, ifadesinde söylediği sözlerden dolayı üzgün olduğunu belirterek, “Soruşturmaya konu olan sözleri boş bulunarak söyledim. Yayın sırasında istemsiz olarak spontane gelişen sohbet ortasında söylemiş olduğum sözlerden dolayı üzgünüm. Milletimizden özür dilerim” dedi.

Bunlar böyledir.

Atarlar, tutarlar. İş mahkemeye intikal edince çark ederler.

Necip Fazıl gibi, Hüseyin Nihal Atsız gibi ifade verip demir parmaklıkların ardında birkaç ay geçiremezler.

Sevda Noyan kimdir?

kimkimdir.net.tr Sitesinden aldığımız bilgiler enteresan:

Sevda Noyan, 1964 yılında Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak İzmir’de dünyaya gelmiştir. İlk evliliğinden önceki adı-soyadı Sevda Köse‘dir. Eski kocası olan Massimo Reggio’nun soyadını kullanmış Sevda Reggio daha sonra 2000 yılında Münib Engin Noyan ile evlenmiş ve Sevda Noyan olmuştur.

Engin Noyan kim?

Fethullah Gülen'in örgütüne bağlı Samanyolu televizyonunun programlarında görevliymiş.

Enteresan hayat hikayesini kimkimdir.net.tr  sitesinden okuyabilirsiniz.

PROGRAMDA NE DEMİŞTİ

Noyan, "15 Temmuz kursağımızda kaldı" diyerek şu ifadeleri kullanmıştı: "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır."

Programın sunucusu Esra Elönü ise, Noyan’ın sözleri üzerine; " ‘Ayak’ az kalır bence, 4 ayaklarını denk alsınlar"diye cevap vermişti.

9 Mayıs 2020 günü bir vatandaş, Sevda Noyan’ın Ülke TV’de yayınlanan, Esra Elönü’ün sunduğu "Arafta Sorular" programında sarf ettiği tehditler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.