Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlisi olmak üzere 1.6 milyon memur ile memur emeklilerinin yakından takip ettiği ek gösterge düzenlemesi ile ilgili bekleyiş sürüyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılış sonrası sağlık çalışanlarıyla sohbetinde 3600 ek gösterge sorulara da cevap verdi. Peki, 3600 ek gösterge çıkacak mı? 3600 ek göstergede son durum ne? 3600 ek gösterge ne zaman meclise gelecek? İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3600 ek gösterge ile ilgili cevabı...

Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılış sonrası sağlık çalışanlarıyla kısa bir sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanlarının 3600 ek gösterge ile ilgili sorusuna  "Verilen söz ne ise tutarız" diye cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mayıs 2018’de partisinin seçim beyannamesini açıklarken polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri için ek göstergeyi 3600’e çıkaracaklarının sözünü vermişti ama bu söz iki yıldır gerçekleşmedi.

Memurlar çalışırken değil emekli olurken ve emeklilikte ek göstergenin faydasını görecek. Emekli bir öğretmen çalışma yılına göre ortalama 3000-3500 TL emekli maaşı alıyor. Evden uzakta okuyan çocukları olan emekli öğretmenler, yüksek öğrenimli hemşireler, yöneticiler açlık sınırının altından çıkabilmek için 3600 ek göstergeye umut bağlamış durumda.