Salgın hastalık sebebiyle ara verilen cemaatle namaz ve Cuma namazları için camilerimizin kapıları tedbirlerle yeniden açıldı.

Abdest evlerde alındı. Hutbe ve farz namazın ardından son sünnet evlerde kılınmak üzere cemaat dağıldı.

Cuma namazı camilerin bahçelerinde veya stadyum, park gibi açık alanlarda; sosyal mesafeyi dikkate alınarak kılındı.

Öğle ve ikindi namazları da camilerde kılınacak, diğer vakitlerde camiler hizmet vermeyecek.

[caption id="attachment_4621" align="aligncenter" width="300"] Almanya'da bayram namazı[/caption]

Şehirlerimizin plansız yapılaşması ve arazi talanı Almanya'da yaşayan kardeşlerimizin kıldığı bayram namazı görüntülerine gıpta ile bakmamıza sebep oldu. Benzer bir görüntü de ülkemizin güzel ilçesi Cide'de yaşandı.

Kastamonu’nun Cide ilçesinde Cuma namazı yağmur altında futbol stadyumunda kılındı.

Ülke genelinde olduğu gibi Kastamonu Cide ilçesinde de bugün cuma namazıyla birlikte birçok cami, cemaate açıldı. ilçe müftülüğü tedbir için aldığı kararla, Cuma namazlarının cami avlularında ve Cide Şehir Stadyumunda kılınması kararı aldı. Yağmur altında kılınan Cuma namazını Cide Merkez Kara Mustafa Paşa Camii İmam Hatibi Mustafa Özsoy kıldırıldı. Stadyumda kılınan Cuma namazına, Cide Kaymakamı Ali Açıkgöz, Cide Müftüsü Hasan Rami Kara, daire ve kurum amirleri ile yaklaşık 250 civarında Cideli vatandaş katıldı.

Sosyal mesafe düzenlemesinin yapıldığı stadyumda vatandaşlar cuma namazını kılarak dua etti. Uzun bir aradan sonra cuma namazını kıldıklarını belirten vatandaşlar, salgından biran önce kurtulmak için dua ettiklerini belirttiler.

[caption id="attachment_4623" align="aligncenter" width="300"] Cide'de Cuma namazı[/caption]