Ordu'da başka iller ve yurt dışından gelenlerin sayısı artınca corona virüsü vakaları yeniden artışa geçti. Kentte bir günde yedi pozitif vaka tespit edildi. Ordu Valisi Seddar Yavuz, "İlimize yurt içinden ve yurt dışından gelen şahısların sorumsuzca davranışları sebebiyle maalesef pozitif vakalarda artış görülmektedir" ifadelerini kullandı.

Van'ın İpekyolu ile Edremit ilçelerinde yasak olmasına rağmen iki mahallede gizli taziye (başsağlığı) çadırlarının kurulmasından kaynaklanan yakın temas nedeniyle artan vaka sayısı 163'e yükseldi. İpekyolu ilçesine bağlı Ortanca Mahalleside koronavirüsten dolayı bir kadın yaşamını yitirirken, kentte ölenlerin sayısının 10, toplam vaka sayısının ise 478'e yükseldiği açıklandı. Evde kurulan gizli taziye ile ilgili bir kişi hakkında ise adli işlem başlatıldı.

Antalya'nın Serik ilçesinde bir mahalle ölümcül salgın sebebiyle karantina altına alınmıştı. Bölgede yapılan testler sonucunda vaka sayısı 31 'e yükselmişti. Test sonucunun pozitif çıktığı 31 kişi Serik Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Pozitif vakalarla temas ettiği tespit edilen 14 kişi de gözlem altına alına alınmıştı. Vakanın yayılması iki vatandaşın Antalya Muratpaşa ilçesindeki iki mahallenin karantinaya alınmasına sebep olan nişan merasimine katıldığı belirlendi. Böylece virüsün Muratpaşa'daki karantina bölgesinden Serik'e taşındığı anlaşıldı.