Kazakistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mukhtar Tileuberdi dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla ilgili olarak Kazak halkına göndermiş olduğu tıbbi malzemeden dolayı Nobel İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ulusoy'a teşekkür mektubu gönderdi.

Mektubun tam metni şöyle:

"Bütün dünyayı saran COVID-19 korona virüsü salgınına karşı insani yardım olarak ülkemize gönderdiğiniz ilaçlar için size ve Nobel İlaç firmasına derin şükranlarımı sunuyorum.

Kazakistan ve Türkiye, derin köklere sahip olan eski çağlardan gelmiş kardeş ülkelerdir. Yönettiğiniz ekibin böyle bir hayırsever olayı ülkelerimiz arasındaki stratejik ortaklık ile halklarımızın kardeşliğin açık bir ispatıdır. Yardımınız ağır hastaların tedavi olarak hızlı iyileşmelerini sağlayacak, ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin daha da güçlendirilmesine önemli katkıda bulunacaktır.

Bu bağlamda, Size ve ailenize, Nobel İlaç şirketinin çalışanlarına sağlık ve refah diler; kardeşliğimizin bu tür hayırsever ve iyiliklerle güçlendirilmesiyle tüm çabalarınıza başarılar dilerim."

Nobel İlaç Sanayii 1964 yılında kurulmuş olup, Ulkar Holding şirketlerindendir.