Tarafsız Türkmenistan gazetesinin haberine göre, Daşoğuz vilayet merkezinde, erkekler ve kadınlar halter şampiyonası çerçevesinde, Daşoğuz şehrinin 1 numaralı gençlik spor okulunda yarışmalar düzenlendi.

Daşoğuz vilayet merkezinden ve çevresinden yetmiş sporcu turnuvaya katıldı.

Hafif siklette (49 kg'a kadar) kadınlar arasında, ilk sırayı Türkmen Tarım Enstitüsü Şükürcan Azamatova'nın bir öğrencisi aldı. Türkmen Devlet Fiziki Kültür ve Spor Enstitüsü öğrencisi, sporda umut vaat eden bir halterci olduğunu gösterdi. Toplam  145 kg  kaldıran Yulduz Cumabayeva (55 kg'a kadar) birincilik kürsüsüne çıktı.

Kazananlar arasında Gurbansoltan Ece takımının 1 numaralı Çocuk ve Gençlik Spor Okulu'nun üç öğrencisi var. Bunlar arasında, bir silkme ve koparmada 148 kg kaldıran Firuze Davletova (59 kg),  Anahan Amanova (64 kg) ve Gulkamar Atakhanova (71 kg) da kategorilerinde birinciliğe yükseldi.

Kahraman Aşurov (49 kg), 4 Numaralı Gençlik Okulu temsilcileri, Cesur Saburov (102 kg), Bunyad Artıkov (110 kg) erkekler arasında birincilik kazandı. Nabican Matyakubov (61 kg), İlham Kulmetov (67 kg), Ezizmurat Orashev (73 kg), Dovlet Dovletov (81 kg), Inayat Cumaev (89 kg.) kategorilerinde başarılı oldular.

Cesur Cumaev'in (96 kg) mükemmel bir sonuç aldı. Güç ve dayanıklılık göstererek, 122 kg  ve  146 kg halter kaldırdı. İkram Cumamuradov (61 kg) ve Allanur Dovranov (49 kg) ikincilik aldılar.

Yarışma sonunda, vilayet halter şampiyonasının başarılı sporcuları, Daşoğuz Vilayeti Spor ve Gençlik PolitikasıMüdürlüğü'nden onur sertifikaları ve turnuvanın organizatörleri tarafından verilen değerli ödüllerini aldılar.