Rusya Federasyonu'nun Astrahan Bölgesi valisi Igor Babushkin, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedov'a bir mesaj gönderdi .

Size ve Astrahan bölgesinin tüm sakinleri adına kendime sürekli saygı duyduğum konusundaki en samimi güvencelerimi kabul edin, bu zor dönemde Türkmenistan'ın bölgemize sağladığı çok ihtiyaç duyulan ve zamanında yardım için teşekkür etmeme izin verin.

Türkmenistan'dan gelen kargo, COVID-19 için yüksek risk altındaki kişilere ve bölgemizdeki koronavirüs enfeksiyonu ile mücadelede yer alan sosyal ve tıbbi kurumlara destek sağlayan kuruluşlara gönderilecektir.

Astrahan bölgesine ücretsiz Türkmen malı ürünler gönderme kararınız, yakın dostluk bağlarımızın en önemli örneğidir.

Tüm kalbimle, Astrahan bölgesine kişisel ilginiz için içtenlikle teşekkür ediyorum ve dostluk ve karşılıklı anlayış ruhu içinde çok yönlü işbirliğimizi sürdürmeyi umuyorum.

Astrahan şehri Rusya Federasyonu’nun güneybatısında yer alan şirin bir liman kentidir. Volga nehrinin Hazar Deniz’e döküldüğü yerde 11 adacık üzerine kurulmuştur. Astrahan Rusya’nın önemli bir balıkçılık limanıdır. Şehrin nüfusu 800 bindir. 160 milletten 13 farklı dinden insanı barındıran kozmopolit bir kenttir. Köprüler ve su kanalları bakımından oldukça zengindir. Modern binaları, antik güzelliği ile Rusya’nın en büyük eğitim ve kültür merkezidir. Nüfusun %69 unu Ruslar oluştururken, %15 i Kazaklardan %10 u ise Tatarlardan oluşmaktadır.