Taşkent şehri ve ilçeleri, bu bölgelerdeki epidemiyolojik duruma bağlı olarak "kırmızı", "sarı" ve "yeşil" bölgelere ayrıldı.

Son 14 gün içinde koronavirüs enfeksiyonutesbit edile Yangiyol ve Akkurgan, Zangiata ve Parkent bölgelerinin "kırmızı" alanlar arasında olduğu bildirilmektedir.

Son 14 gün içinde koronavirüs enfeksiyonu vakası tespit edilmeyen Angren, Çırçık, Bekabad, Kıbray, Aşağı Çırçık, Orta Çırçık , Çinazi, Yukarı Çırçık" korona virüsü enfeksiyonu tesbit edilen veya önceden teşhis konanların tam olarak iyileşmediği "sarı alanlar" olarak belirlendi.

Almalik, Ahangaran, Nurefşan (Toytepe),  Bostanlik bölgesi, Böke, Piskent "yeşil" alanlar, yani koronavirüs enfeksiyonunun tespit edilmediği veya tam olarak iyileştiği bölgeler arasındadır.

6 Mayıs 2020'deki Cumhuriyet Özel Komisyonu toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre, korona virüsünün yayılmasıyla ilgili durum analizine dayanarak, ülke "kırmızı", "sarı" ve "yeşil" bölgelere ayrılmıştı. Buna göre, Karakalpakistan Özerk Cumhuriyeti, Andican, Namangan, Fergana, Semerkand, Taşkent, Buhara ve Sirderya bölgeleri "kırmızı" alandır. Surhanderya, Harezim bölgeleri ve Taşkent şehri "sarı" bölgelerdir. Nevai, Cizzak ve Kaşkaderya bölgeleri "yeşil" alanlar arasındadır.