İçişleri Bakanlığı, Bitlis ili merkez ilçesine bağlı Sehi bölgesi yakınlarında devam eden "Şehid Jandarma Uzman Onbaşı Erhan Bahargülü Operasyonu" kapsamında bugün bir grup teröristle temas sağlandığını, çıkan çatışmada 2 askerin şehid olduğunu, 4 askerin ise hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

Bitlis Valiliği de bölgede hava destekli operasyon başlatıldığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

  • Bitlis-Merkeze bağlı Sehi bölgesi yakınlarında, İl Jandarma Komutanlığınca devam eden “Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Erhan Bahargülü Operasyonu” kapsamında bugün bir grup teröristle temas sağlanmış, çıkan çatışmada; 2 jandarma uzman çavuş şehid olmuş, 4 jandarma uzman çavuş ise hafif yaralanmıştır.
  • Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
  • Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bitlis'te hain terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Kederli ailelerinin ve aziz milletimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili olarak MHP Genel Merkezi bir mesaj yayımladı. Mesaj kısaca şöyle: "Bitlis'te, ''Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Erhan Bahargülü Operasyonu” kapsamında teröristlerle çıkan çatışmada; 2 jandarma uzman çavuş şehit olmuş, 4 jandarma uzman çavuş ise yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de mesajında; "Çeltikli bölgesinde hain terör örgütü pkk'nın Jandarma Özel Harekatımıza saldırısında şehit düşen evlatlarımız Hasan Kuzu ve Eyüp Fidan'a Cenabıhak'tan rahmet diliyorum. Allah ruhlarını şad, mekânlarını cennet eylesin. Yüce Türk Milleti'nin başı sağ olsun!" dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de mesajında; "Bitlis'te iftar saatine yakın hain pkk terör örgütü'nün kahpe saldırısı sonucu 2 uzman çavuşumuz şehid olmuş, 3 askerimizde yaralanmıştır. Şehit Mehmetçiklerimiz'e Allah'tan rahmet,yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Yaralılarımıza Rabbim'den acil şifalar niyaz ediyorum." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da bu konuyla ilgi mesajında şu ifadeleri kullandı: "Bitlis'de teröristlere karşı yürütülen operasyonda ne yazık ki 2 jandarma uzman çavuşumuz şehit olmuş, 4 jandarma uzman çavuşumuz da yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, silahlı kuvvetlerimize ve şehit yakınlarına baş sağlığı; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da mesajında "Yine yüreklerimiz yandı. Bitlis'te PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 2 jandarma uzman çavuşumuza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralı Mehmetçiklerimizin bir an evvel sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum. Milletimizin başı sağolsun." dedi.