Türkmenistan’da her yıl kutlanan At Gününde çeşitli törenler düzenlenmektedir. Ülkenin doğusundaki Lebap vilayetinde Meclis Başkanı, Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları, bakanlar ve basın mensuplarının katılımıyla düzenlenen törende, Türkmenistan Devlet Başkanı’nın "Atta vefa da var, sefa da" adlı kitabının başta Türkçe olmak üzere Almanca ve Arapça tercümelerinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Törene; Türkiye’nin Aşkabat Büyükelçisi Togan Oral, Almanya’nın Aşkabat Büyükelçisi Neithart Höfer-Wissing ve Birleşik Arap Emirlikleri Aşkabat Büyükelçiliği Maslahatgüzarı  Abdulaziz Al Hashimi de katıldı.

Diplomatlar, Türkmenistan cumhurbaşkanının  yaptığı çalışmaların temsil ettikleri ülkelerde büyük ilgi uyandırdığını söylediler. Bu kitabın onlara Ahalteke atlarının tarihi ve mevcut durumu hakkında bilgi edinme, Türkmenistan’da at yetiştiriciliğinin gelişimi hakkında çok şey öğrenme fırsatı vereceğini vurguladılar.

Ayrıca bu tanıtım töreni kapsamında Ahal ve Lebap vilayetlerinde 2020 yılının ilkbaharında yapılan arkeolojik kazılar sırasında keşfedilen eserler sergilendi.

Sergiler arasında eyerlenmiş bir at üzerindeki bir biniciyi gösteren bir seramik heykelcik; bir atın başını gösteren bir resim işlenmiş bir seramik kabın tabanı; dörtnala koşan bir at heykeli ve başka bir at heykeli bulunmaktadır.