Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) 9 gündür yeni koronavirüs vakası tespit edilmedi.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, son 24 saatte 262 test yapıldığını ve yeni vakaya rastlanmadığını açıkladı.

Bugüne kadar toplam 9009 testin yapıldığı ve en son 17 Nisan’da yeni vakaya rastlanılan KKTC’de, 9 gündür yeni koronavirüs vakası tespit edilmemiş oldu.

KKTC Sağlık Bakanı Pilli, 9 Mart’tan bu yana toplam 108 vakanın tespit edildiği ülkede halen 12 kişinin tedavisinin sürmekte olduğunu kaydetti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), koronavirüsle mücadele kapsamında 24 Nisan 2020 Cuma gününden itibaren maskesiz sokağa çıkmak yasaklanmıştı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Bakanlar Kurulu, Başbakan Ersin Tatar başkanlığında koronavirüs salgını gündemiyle toplanmış, yaklaşık 4 saat süren toplantıda alınan kararları Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Hükümet Sözcüsü Kudret Özersay açıklamıştı.

Özersay, sokağa çıkma yasağına ek olarak Cuma gününden itibaren sokağa çıkanlara maske takma zorunluluğu getirildiğini bildirmiş; market, kasap, eczane, banka ve benzeri yerlere izinli çıkanların  maske takmak zorunda olduğunu ifade eden Özersay, herkesin söz konusu kurala uyması gerektiğini belirtmişti.

Ramazan ayı süresince Kuzey Kıbrıs'ta toplu tören, ibadet ve iftarlar da yasaklanmıştı.