Savunma Sanayii Başkanlığı, Türkiye'de yerli imkanlarla üretilen 'PARS 675' Tak-Sök termal silah dürbünlerinin yenilerini Jandarma Genel Komutanlığına teslim ettiklerini açıkladı.

Başkanlığımız resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, "Savunma Sanayii üretimlerine devam ediyor. Keskin nişancılarımızın gece şartlarında yüksek hassasiyetli ve isabetli atış yapmaları için 3E EOS tarafından yerli imkânlarla üretilen 'PARS 675' Tak-Sök termal silah dürbünlerinin yenileri, Jandarma Genel Komutanlığına teslim edildi."denildi.

PARS 675 Tak-Sök Termal Silah Dürbününün dayanıklılığı sahada ispatlandığının belirtilmektedir.

PARS, 3E'nin en yeni termal silah dürbünü ailesidir. PARS, en zorlu ortamlarda çalışan en seçkin kullanıcıların güvenini kazanmış, yüksek çözünürlüklü, kompakt, hafif ve sağlam bir termal silah dürbünüdür.

PARS'ın sahada daha fazla kabiliyet sağlayan gelişmiş özellikleri vardır ve bunlardan biri de IOS ve Android dahil harici aygıtlara gerçek zamanlı video görüntüsünü aktarabilen bütünleşik bir kablosuz video arayüzüdür. PARS, gelişmiş görüntü işleme özelliğiyle üstün hassasiyet ve net görüntü sağlar.

PARS 675, hem bağımsız bir termal silah dürbünü olarak hem de tak-sök termal silah dürbünü olarak kullanılabilir.

Görev ister yakın alan temasları isterse bölgesel geniş alan operasyonları olsun, PARS ailesinde görevin gerekliliklerini sağlayacak değişik alternatifler mevcuttur.