1912 yılında yayımladığı kitabıyla sözde Ermeni soykırımı iddialarına destek veren Cemal Paşa'nın torunu Hasan Cemal aynı iddiaları tekrar gündeme getirerek dış mihraklara yaranma yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki terör koridoruna son vermek amacıyla gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı harekatlarına karşı çıkmasıyla bilinen T24 yazarı Hasan Cemal, şimdi de sözde 'Ermeni soykırımı' yalanına destek çıktı.

Hasan Cemal'in bu sözlerine ünlü dağcı Nasuh Mahruki'den çok sert tepki geldi.

Hasan Cemal'in tweetini alıntılayan Mahruki;'Allah senin belanı versin. 1000 yıl her türlü zulümden zorbadan ölümden koruduğumuz ama Rus ve İngilizlerin devlet vaadine kanıp, savaşta düşmanla işbirliği yapan, bizi arkadan vuran, vahşice öldüren, katliam yapan asıl özür dilemesi gerekenleri ancak onlar gibi bir hain savunur.' ifadelerini kullandı.

Ali Nasuh Mahruki, Türk dağcı, yazar ve fotoğraf sanatçısıdır. Osmanlı döneminde Sultan II. Mahmud’a hizmet eden Nasuhzade Kaptan-ı Derya Ali Paşa’nın 6. kuşak torunudur. AKUT kurucu ve yöneticisidir.

Gazeteci, yazar Cengiz Çandar da bu konuda Hasan Cemal'le birlikte.

Asıl incitici olan ise bu gazeteciler yıllarca Türk insanının emeğiyle beslenmiş olmaları. Bir başka acı da Ermenistan'da ve bazı Avrupa Birliği ülkelerinde sözde soykırımı kabul etmemek suç sayılırken Türkiye'de Türk milletine iftira etmenin suç sayılmaması...

Köylü der ki: Köpeksiz köy bulmuşlar, değneksiz geziyorlar.