Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu Toplantısının ardından kameraların karşısına geçerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 ilde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağının, 23, 24, 25 ve 26 Nisan 2020 tarihlerinde de uygulanacağını açıkladı. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Türkiye vaktinde aldığı tedbirler sayesinde bu tehlikenin önüne geçerek, bütün dünyada salgınla mücadelede en rahat sağlık hizmeti veren ülke durumuna gelmiştir. Milletimizin çok büyük bir bölümünün açıklanan tedbirlere uyması sayesinde salgının felaket düzeyine ulaşmasının önüne geçtik. Bu çerçevede şehirler arası ulaşım kısıtlamasının salgının yayılmasını engellemede önemli katkısını gördük. Büyükşehirlerimiz ile

Zonguldak ilimizde uyguladığımız hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması da salgının kontrolünde büyük fayda sağladı. Bunun için hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasını tarım, sağlık ve gıda hizmetleri ile temel üretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde bir süre daha devam ettireceğiz. Ayrıca 23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında ise günlük hayata etkisini en az düzeyde tutacak şekilde yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırması yapmayı özellikle planlıyoruz. 22 Nisan akşamı 00.00’dan itibaren, 23 Nisan zaten tatil, 24-25 ve 26 Nisan 00.00’a kadar bu devam edecek. 26 Nisan pazar 24.00 itibarıyla sokağa çıkma kısıtlaması sona erecek. Bununla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımız tarafından kamuoyuyla paylaşılacaktır.”