Irak Kuzeyinde bulunan Hakurk bölgesinde, 15 Nisan 2020 tarihinde, bölücü terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından daha önce yerleştirilen mayın veya el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir askerimiz şehid oldu.

Şehidimizin  Foça Deniz Amfibi Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevliyken geçici görevle Hakkari Dağ Komando Terörle Mücadele Harekatı Görev Grup Komutanlığı emrinde bulunan Muhammet Fatih Durhan’ı olduğu ve şehidimizin babası Halil Durhan’ın Hayber Camii İmamı olduğu öğrenildi.

Acı haberi alan Şehidimizin babası Halil Durhan, oğlunun şehit haberi ile büyük üzüntü yaşadı. Taziyeleri kabul eden baba Durhan, "Başımız sağolsun" dedi. Acı haberi alan şehit yakınları da şehidimizin baba ocağına taziye ziyaretine geldi.

Milli Savunma Bakanlığı da şehit olan Deniz Piyade Uzman Çavuş Muhammet Fatih Durhan ile ilgili şu paylaşımda bulundu:

"Irak Kuzeyi Hakurk bölgesinde, 15 Nisan 2020 tarihinde, bölücü terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından daha önce yerleştirilen mayın/el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."