Çin'in Fujian eyaletinde yeni koronavirüs karantinası için kullanılan bir otelin çöktü. Enkazdan 50 kişinin cesedi çıkarıldı.

Quanzhou şehrinde yaşanan çökme sırasında otelde 71 kişi bulunuyordu. Bu kişilerden 58'inin karantinada olduğu kaydedildi.

5 katlı otelin neden çöktüğüne dair ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Şinhua haber ajansındaki habere göre, otelin giriş katında bir süredir onarım çalışmaları devam ediyordu.

2018 yılında inşa edilen otelin 80 kişi kapasitesinde olduğu belirtiliyor.

Çin Milli Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamada, COVID-19 nedeniyle 3 bin 72 kişi hayatını kaybederken, virüs bulaşan kişi sayısının 80 bini aştığı kaydedilmişti. Dünya kamuoyu Çin ve İran'ın bu salgın hakkında açıklamalarının gerçek olduğuna inanmıyor. Virüsün bulaştığı kişi ve hayatını kaybeden kişi sayılarının daha fazla olduğu sanılıyor.

Koronavirüs enfeksiyonunun ilk olarak Çin'in Wuhan şehrinde tespit edildiğini hatırlayın. Daha sonra Japonya, Güney Kore, Avustralya, Kanada, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, İngiltere, İsveç, Rusya, Kanada, Tayvan, Filipinler, Singapur, Malezya, Nepal ve diğer bazı ülkelerde virüsün bulaştığı rapor edilmiştir.

Yeni Koronavirüs hakkında Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı bilgilendirici bir broşür yayımladı. Sitemizde de bu konuda bilgi veren haberler yayımlandı.

Haber: daryo.uz - CGTN