Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, bugün sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, "Cumhuriyet Başsavcı Vekili aradı. Şüpheli sıfatı ile saat 14:30 da ifade vermeye gideceğim" demişti.

İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde, şehid olan bir MİT mensubunun kimliği ve diğer bilgilerinin ifşası soruşturması kapsamında savcıya ifade veren Ağırel tutuklama talebi ile nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimi tarafından ifadesi alınan Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel ile aynı soruşturma kapsamında tutuklanması istenen Yaşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik ve aynı gazetenin sorumlu Müdürü Aydın Keser adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kararın ardından Yeniçağ'a konuşan Ağırel'in avukatı "Savunmamız haklı bulundu. Savcılığın tutuklama tedbirinin çok ağır olduğu, bir tweetle ifşa amacı olmadan bu işin yapıldığına kanaat getirdi hakim bey bu nedenle de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi" ifadelerini kullandı.

NOT: Haber güncellendi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, hakkında tutuklama kararı verildi.

Ağırel, cuma günü savcılığın daveti üzerine ifade vermeye gitmiş ve sonrasında tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Ağırel çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Ağırel'in serbest bırakılmasına savcılığın yaptığı itirazı değerlendiren İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği, Murat Ağırel hakkında tutuklanması talebiyle yakalama kararı çıkarttı.

AĞIREL KENDİ TESLİM OLDU

Mahkeme kararı sonrası polis ekipleri Ağırel'i gözaltına almak için yanlış adrese gitti. Haberi alan Ağırel ise sabah erken saatlerde teslim olmak için Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gitti.

Kaynak Yeniçağ: Murat Ağırel tutuklandı