Suriye'nin İdlib kentinde Esed rejimi unsurlarının saldırısı sonucu şehid olan Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara, Tekirdağ'ın Saray ilçesinde dün (29 Şubat 2020) son yolculuğuna uğurlandı. Buradaki törene, şehidin ailesi ve yakınları, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çerkezköy 3'üncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, AK Parti Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Yel ile Çiğdem Koncagül, CHP Tekirdağ milletvekilleri Candan Yüceer ile İlhami Özcan Aygun, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilçe belediye başkanları, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı. Şehidin annesi Hinar ve babası Kemal Kara, oğullarının Türk bayrağına sarılı tabutuna sarıldı.

Şehid olan Uzman Onbaşı Tayfun Pekel’in (28) cenazesi, Samsun’daki evine getirildi. Şehit annesi Menşure Gürdal, oğlunun fotoğrafına ve beresine sarılarak gözyaşı döktü. Hellalik alınmasının ardından Uzman Onbaşı Tayfun Pekel’in cenazesi, cenaze namazı için Büyük Camii’ne götürüldü.

Suriye'nin İdlib bölgesinde Esed rejimi unsurlarının saldırısı sonucu şehid olan Piyade Uzman Onbaşı Recep Bekir'in naaşı, Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde dün (29 Şubat 2020) toprağa verildi. Ailesinin, beş kardeşin en küçüğü olan ve babası bir süre önce vefat eden şehit Recep Bekir için kısa süre önce yeni bir araba aldığı ve garaj yaptırdığı öğrenildi.

27 yaşındaki Uzman Onbaşı Muhammed Yılmaz, memleketi Kütahya'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazarlar tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Yılmaz'ın tabutu askerler tarafından omuzlara alınarak tekbirler eşliğinde cenaze aracına konuldu. Şehidin annesi Hatice Yılmaz, “Benim kahraman oğlum” diyerek asker selamı verdi. Şehidimiz daha sonra dua ve gözyaşları arasında Hava Şehitliği'nde toprağa verildi.

23 yaşında şehid olan Uzman Onbaşı Eyüp Gülaştı memleketi Samsun’un Çarşamba ilçesinde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.