Resmi ziyaret için Azerbaycan'a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından askeri törenle karşılandı.

https://www.youtube.com/watch?v=xFxnLoYgfD0

[caption id="attachment_2857" align="aligncenter" width="300"] Fotoğraf: 525. Gazete (Azerbaycan)[/caption]

Azerbaycan-Türkiye Yüksek Seviyeli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin 8. toplantısının ardından, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Azerbaycan-Türkiye anlaşma belgelerinin imza töreni yapıldı.

APA, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki Yüksek Seviyeli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin sekizinci toplantısının Protokolünü imzaladığını bildirdi.

Azerbaycan İhracat ve Yatırım Geliştirme Fonu Başkan Vekili Joseph Kharullayev, Azerbaycan İhracat ve Yatırım Geliştirme Fonu Başkanlığı (AZPROMO) ve Türkiye Dış Ekonomik İlişkiler Organizasyonu İmzalayan Nail Olpak anlaşma imzaladılar.

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Altında Vatandaşlık Hizmeti ve Sosyal İnovasyon Devlet Başkanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İdaresi Sayısal Dönüşüm Ofisi arasında Cumhurbaşkanlığı Anlaşma Memorandumu kapsamında Devlet Vatandaşlık Hizmeti ve Sosyal İnovasyon Ajansı Ulvi Mehdiyev ve TC Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç anlaşma imzaladılar.

Azerbaycan Televizyon ve Radyo Yayın Şirketi ile Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu arasındaki İşbirliği Protokolü, Azerbaycan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı Başkanı ve Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu Genel Müdürü İbrahim Eren tarafından Rovshan Mammadov tarafından imzalandı.

13 Kasım 2013 tarihinde Ankara'da imzalanan "Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Güvenlik İşbirliği Anlaşması Ek Protokolü" Mehmet Aktaş imzaladı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Kars-Iğdır-Aralak-Dilucu-Sadarak-Nahçivan-Julfa Demiryolu Projesi Hakkında Mutabakat Zaptı Adil Karaismailoğlu Milletvekili tarafından imzalandı.

"Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Tercihli Ticaret Anlaşması" Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Mikail Jabbarov ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından imzalandı.

"Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasında Teknik Yönetmelik, standardizasyon, uygunluk değerlendirmesi, akreditasyon ve metroloji konularında 11 Eylül 2012 tarihinde imzalanan Mutabakat Zaptı'nın uygulanması hakkında 2020-2022 Eylem Planı" Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Mikayil Jabbarov ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan anlaşmayı imzaladı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Rekabet Kurumu'na bağlı Antimonopoly Devlet Hizmet ve Tüketici Pazarı arasındaki rekabet politikasında işbirliği protokolü Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayil Jabbarov ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından imzalandı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasında gençlik ve spor alanında işbirliği anlaşması Azerbaycan Gençlik ve Spor Bakanı Azad Rahimov ile Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından imzalandı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasında enerji ve madencilik alanındaki işbirliği anlaşması Azerbaycan Cumhuriyeti Enerji Bakanı Parviz Shahbazov ve Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından imzalandı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasındaki askeri-mali işbirliği anlaşması Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Bakanı Zakir Hasanov ve Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından imzalandı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Mali Yardımın Uygulanması Protokolü, Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Bakanı Zakir Hasanov ve Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından imzalandı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasında karşılıklı vize muafiyeti anlaşması Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Elmar Mammadyarov ve Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu tarafından imzalandı.