Dünya onu en tehlikeli bilgisayar korsanı olarak tanıdı. "Nükleer savaş çıkarabilecek bilgisayar korsanı" diye tanıtıldı. İşte bir zamanların meşhur bilgisayar korsanının hayatından sahneler:

Kevin David Mitnick 6 Ağustos 1963 tarihinde doğdu. İlk bilgisayar korsanlarından olup en meşhurudur. 15 Şubat 1995'te FBI tarafından yakalanmıştır. Fujitsu, Motorola, Nokia ve Sun Microsystems gibi şirketlerin bilgisayar ağlarına izinsiz girmekten suçlu bulunarak 5 yıl hapis cezası almıştır.

Cezası 21 Ocak 2000'de, bilgisayarlara yaklaşma yasağı 21 Ocak 2003'te bitmiştir. Günümüzde, beyaz şapkalı bir bilgisayar korsanı olarak güvenlik danışmanlığı yapmakta ve dünya çapında kongrelere katılmaktadır.

Mitnick, fotoğrafı FBI'in "En Çok Arananlar" listesinde yer alan ilk hacker olarak kayıtlara geçti ve neredeyse listeden hiç eksik olmadı. "İflah olmaz bir suçlu" olan çocuk ruhlu Mitnick "Sanal Dünya'nın Kayıp Çocuğu" olarak da tanındı.

Bir bilgisayar almak için yeterli parası olmayan Mitnick, daha yeni yetme iken bir elektronik araç satan mağazalara takılır, orada sergilenen bilgisayar ve modemleri diğer bilgisayarlara bağlanmak için kullanırdı. FBI'dan üç yıllık kaçışı boyunca arkadaşları ile haberleşmek için IRC'yi kullandı. Mitnick, bir yargıcın kendisine koyduğu "bilgisayar bağımlılığı" teşhisinin tedavisi için 1 yıllığına rehabilitasyon merkezinde kaldı.

Aslında Mitnick bilgisayar ağları yokken de korsanlık yapıyordu. 12 yaşında, belediye otobüslerine bedava binip şehri gezmek için sahte bilet üretti. Kendi ürettiği metal çipli bir kartla ücretli plajlara bedava girdi.

16 yaşında okulun bilgisayar ağına girerek notlarını değiştirdi. Daha sonra Digital Equipment Corporation ağına saldırdı ve oradan yazılımı çaldı.

Kevin Mitnick, Güney Kaliforniya Üniversitesi'ne kaydoldu. Burada epeyce bilgi ve beceri kazandı. Los Angeles Üniversitesi'ndeki bir bilgisayar aracılığıyla ABD Savunma Bakanlığı'nın eski nesil internet şebekesi Arpanet küresel ağına erişti. Korsanlık açığa çıkarıldı ve suçlu Mitnick tutuklandı. Mahkemenin 1 yıl ceza, 6 ay tedavi öngördüğü Mitnick, 1990 yılında cezasının tümünü tamamlamadan hapishaneden şartlı olarak çıktı. Altı ay boyunca gözetim altında tutulmuş  ve üniversiteden de atılmıştı.

Serbest bırakıldıktan sonra bilgisayar korsanlığını geliştirmeye devam etti. Özel programlama kurslarına ve bilgisayar ağları kurslarına katıldı. Kurslarda Bonnie adında bir kızla tanıştı. Kız nişanlıydı. Kızın talebi üzerine kredi ajansının veritabanına girdi ve kızın nişanlısı ve mal varlığı ile ilgili bilgilere erişti. Kız ilişkisini sona erdirdi ve Kevin ile çıkmaya başladı.

"Three Days of Condor" adlı uzun metrajlı filmi birkaç kez seyrettiler. Bu film, Amerikan zekasını ön plana çıkarmak için bir mühendisin teknik becerilerinin kullanılmasıyla ilgiliydi. Kevin Mitnick, "Condor" lakabını film kahramanından aldı ve bilgisayar korsanları arasında bu adla tanındı.

Bilgisayar korsanın Lenny Di Chikko ile çalışmaya başladı. Güvenli banka ve telefon şebekelerine erişmeyi başardı. Herhangi bir banka hesabını telefon ağı üzerinden kontrol edebiliyordu. O zamanlar çevirmeli bağlantıyla girilen internet ve telefon o kadar iç içe geçmişti ki suçlular bunu büyük paralar kazanmak için ustaca kullanıyorlardı.

Her şey yolunda gidiyordu, ancak Aralık 1987'de Di Chikko beklenmedik bir şekilde Mitnick'i FBI'a ihbar etti. Bilgisayar korsanları galiba çalınan parayı paylaşamamışlardı.

Duruşmalarda her şeyi itiraf etmek zorunda kalan Mitnick, istese "Pentagon" olarak bilinen ABD Savunma Bakanlığının sistemlerine girip nükleer savaş başlatabileceğini iddia etmişti.

12 yıl hapis yatan Mitnick, bugün "beyaz şapkalı hacker" diye anılan, bilgisayar korsanlarıyla mücadele ekiplerinde görev yapıyor.