Hatay’da valilik önünde benzin döküp kendini yakan 42 yaşındaki Adem Yarıcı hayatını kaybetti.

Adem  Yarıcı, 7 Şubat 2020 günü saat 08:30 sıralarında valiliğe gitti. Yarıcı, işsiz olduğunu söyleyerek yetkililerden yardım istedi. Yetkililerin yardım sözü verdiği belirtildi.

Valilikten ayrılan Adem Yarıcı, bir süre sonra elinde benzin bidonuyla döndü. Çevredekilerin ikna edemediği adam, kendini ateşe verdi. Yarıcı’ya çevredeki polisler yangın söndürme tüpleriyle müdahale ettiler. Adam ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Valiliğin açıklamasında, personelin müdahalesiyle söndürülen Yarıcı’nın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtilerek Yarıcı’nın Sosyal Ekonomik Destek Yardımı, çocukları için de Şartlı Eğitim Yardımı ile Şartlı Sağlık Yardımı aldığı kaydedildi. Açıklamada, “Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur” ifadelerine yer verildi.

İkinci açıklamada ise Yarıcı’nın önce Hatay Devlet Hastanesi’ne, ardından da Mersin Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi’ne sevk edildiği ancak Dörtyol ilçesi sınırları içindeyken ambulansta kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği bildirildi.