İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı Sabiha Gökçen Havalimanı’na inişte pistte duramayarak, pist sonunda 30 metreden toprak zemine düştü. 183 kişinin bulunduğu uçakta 3 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden üç kadın yolcunun Zehra Bilgi Koçar, Alev Gençoğlu ve Songül Bozkurt olduğu belirlendi. Cenazeler otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumuna getirildi.

[caption id="attachment_2377" align="aligncenter" width="272"]                    Zehra Bilgi Koçar[/caption]

Kazada hayatını kaybeden Zehra Bilgi Koçar'ın eşiyle birlikte İstanbul'a gitmek üzere bilet aldıkları ancak  kaza yapan uçak için bilet Ticaret Bakanlığı’nda görevli olan eşi Gökhan Koçar’ın son anda çıkan görevi nedeniyle İstanbul’a başka bir uçakla 2 Şubat’ta geldiği öğrenildi.

Çiftin, kaza yapan uçak için bilet aldıkları ancak Ticaret Bakanlığı’nda müfettiş olan Gökhan Koçar’ın, son anda çıkan görevi nedeniyle İstanbul’a başka bir uçakla 2 Şubat’ta geldiği ortaya çıktı. Koçar’ın cenazesi Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde cuma namazının ardından kılınan cenaze namazını takiben toprağa verildi.

Diş hekimi 30 yaşındaki Zehra Bilgi Koçar'ın cenazesi, Malkara Devlet Hastanesinin morgundan alınarak önce evine getirildi, daha sonra Gazi Ömer Bey Camisi'ne götürüldü. Camide cenaze namazı öncesi taziyeleri kabul eden Koçar'ın eşi Gökhan Koçar, annesi Zülfiye ile babası Cemil Bilgi gözyaşlarına boğuldu. Cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Koçar'ın cenazesi Malkara Asri Mezarlığı'nda defnedildi.

Cenaze törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç ve Koçar'ın yakınları katıldı.