Kırımoğlu ile Görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kırım’ın İlhakını Tanımayacağız - Milli Güç

Reklamlar

loading...

Kırımoğlu ile Görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kırım’ın İlhakını Tanımayacağız

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskiy’in ikili görüşmesinin ardından basın toplantısı düzenlendi. Törende, bir dizi stratejik iş birliği anlaşması imzalandı. Erdoğan ve Zelenskiy, Türkiye Cumhuriyeti ile Ukrayna arasında Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyin sekizinci toplantısına ilişkin ortak bildiriye imza attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna-Türkiye İş    Forumu’nda

Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak basın açıklaması sonrasında şunları söyledi: Ukrayna, Kırım Tatarı, Gagavuz ve Ahıskalı pek çok soydaşımıza ev sahipliği yapıyor. Soydaşlarımızın konut,okul ve ibadethane dahil tüm ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak Ukrayna devleti ile eşgüdüm içinde gerekenleri yapmaya devam edeceğiz. Kırım’ın yasa dışı ilhakının ardından ana vatanından ayrılmak durumunda kalan Kırım Tatarlarının durumunu yakından takip ediyoruz. Bu ülkenin asli unsurları olan Kırım Tatar Türklerine, Ukrayna makamları ile birlikte destek olmayı sürdüreceğiz. Toplantı sonuçlarının ve imzaladığımız anlaşmaların hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ile

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için bulunduğu Ukrayna’da Kırım Tatarlarının Milli Lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ın da katıldığı görüşme basına kapalı olarak Marinskiy Sarayı’nda gerçekleşti.

Son Güncelleme : 4 Şubat 2020

Milli Güç

Milli Güç

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın