TEI, yıllardır olduğu gibi bu yıl da kuruluş yıl dönümünüde yeni doğum yapan anneleri ziyaret ederek mutluluklarına ortak oldu.

Türk savunma ve havacılık  geliştirilmesi amacıyla 1985 yılında kurulan ve bugün küresel olarak rekabetçi özgün güç sistemleri sahibi olma vizyonu doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen TEI, 35. kuruluş yıl dönümünde Eskişehir Şehir Hastanesi Doğum Kliniği’ni ziyaret etti.

2016 yılından beri gelenekselleşen bir etkinlik halini alan ziyarette, TEI İnsan Kaynakları Direktörü Yeliz Çetinkaya ve gönüllü TEI çalışanları yer alarak yeni doğum yapan annelere yeni doğan seti hediye ettiler. Bu özel günde annelerin mutluluğuna ortak olmaktan duyduğu memnuniyeti aktaran Çetinkaya, ziyarette TEI ekibine eşlik eden Başkehim Yardımcısı Uzman Doktor Anıl Uçan ve hastane yetkililerine teşekkür etti.

TEI Nedir?

TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI), 1985 yılında, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI), General Electric (GE), Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) ve Türk Hava Kurumu (THK) arasında kurulmuş olan bir anonim şirkettir. Havacılık sanayisine yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler sunarak, uluslararası düzeyde bir üretici ve dünya çapında bir tasarım merkezi konumunda olan TEI, her gün bir adım daha ileri giderek hedeflerine ulaşmaktadır. 1987 yılında ilk motor ve motor parçalarının üretim ve sevkiyatını gerçekleştiren TEI, aradan geçen yıllar içerisinde uçak motor parça ve modül üretimi, montaj ve test teknolojisinin ülkemize transferini gerçekleştirmiş; ayrıca uluslararası standartta, güvenilir, yüksek kaliteli üretimiyle kendini global pazarlarda kanıtlamıştır.

Bu çerçevede çalışmalarına devam eden TEI’nin yatırım ve girişimlerini sürdürdüğü başlıca faaliyet alanları  aşağıdaki gibidir;

1.  Parça ve Modül Üretimi

2.  Motor Tasarım ve Ürün Geliştirme

3.  Motor Montaj ve Test & Motor Bakım,Onarım ve Revizyon

Hava araçlarının motor parçaları üretimine yönelik önemli bir konuma sahip olan TEI, Türkiye’nin savunma sanayiinde dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla 2018 yılında Gür Metal Hassas Döküm Sanayii A.Ş. ile stratejik bir ortaklık gerçekleştirmiştir.