Gazeteci Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu, Tele1’de yayınlanan Demokrasi Arenası’na dün akşam İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldı. Yayın sırasında Elazığ’daki depremi haber alan Akşener, Fatiha duasını okumaya başladı. Salonda bulunan seyircilerin de duaya katıldığı görüldü. Akşener, "İsterseniz siyaset konuşmayı bırakalım" derken Dündar da yayına son verme kararı aldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener deprem bölgesi Elazığ ve Malatya’ya gitti. Akşener’in ilk durağı Malatya Doğanyol ilçesinde Say ailesinin taziye evi oldu. Akşener, eşi ve çocuğunu depremde kaybeden Nadir Say’a başsağlığı dileklerini iletti.

Akşener, burada yaptığı konuşmada, "Biz de teşkilatlarımızı, gönüllülerimizi harekete geçirdik. Yardım amaçlı buraya arkadaşlarımız geldiler" dedi.

"Yardım amacıyla buraya arkadaşlarımız geldiler. Ben de durumu yerinde görmek, hem taziye dilemek hem de hastanede yaralılarımızı ziyaret etmek amaçlı buradayım. Tekrar söylüyorum, Allah yaralılarımıza şifa versin. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenabı Hak rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun.

Böyle durumlarda konuşacak bir şey olmuyor. Onun için birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu bir dönem ve bunu da Türk milleti gösterdi. Hiçbir siyasi ayrışma göstermeden herkes burada ve bir ipin ucundan tutmaya çalıştık hep birlikte inşallah bu acılar bir daha yaşanmaz."

Elazığ Sivrice'de meydana gelen 6.8'lik depremin ardından bölgede incelemelerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, depremzedelerle görüştü. Depremzede, Akşener'den yardım talep etti.

Depremzede, "Ben buranın temelinde üyesiyim. Bu sitenin temelinde çürüklük olduğunu 20 sene önce rapor almışım. Fakat kimseye sesimizi duyuramadık. Kimse bizimle ilgilenmedi. Ne yaptıysak yıktırıp ta yeniden yaptıramadık. Halk olarak, mahallemiz olarak hala bir yardım bir şey gelmemiş. Kimse bilmiyor bunu" diye konuştu.