Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Elazığ'da meydana gelen deprem nedeniyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi. Türkiye'de meydana gelen Elazığ merkezli depremde can kayıpları ve yaralıların olduğunu öğrenmekten büyük üzüntü duyduğunu belirten Aliyev, mesajında şunları kaydetti: "Her türlü yardımı göstermeye hazır olduğumuzu bildiriyor, size, hayatını kaybedenlerin aile ve yakınları, kardeş Türk halkına kendim ve Azerbaycan halkı adından taziye dileklerimi iletiyor, yaralılara şifa diliyorum."

Elazığ'da meydana gelen deprem dolayısıyla Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı da bir başsağlığı mesajı yayınladı.Azerbaycan Dışişleri Bakanlığının resmi Twitter sayfasından yapılan açıklamada, "Türkiye'deki deprem kurbanlarının ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz ve Allah'tan şifa diliyoruz. Azerbaycan, kardeş Türklerin kederini paylaşıyor, her zaman onlarla birlikte ve yardım etmeye hazırdır" ifadeleri yer aldı.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Zeljko Komsic, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi. Can kayıplarına neden olan depremden derin üzüntü duyduğunu aktaran Komsic, mesajında şunları kaydetti:

"Sizin ve halkınızın acısını paylaşıyor, bu zor zamanlarınızda yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi ve kendi adıma, size, Türk halkına ve depremde yaşamlarını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum. Sizlere, depremin doğurduğu sonuçlarla başa çıkacak güç ve yaralılara acil şifalar diliyorum."

Moldova Cumhuriyeti'ne bağlı Gagauz Özerk Yeri Başkanı İrina Vlah, Elazığ'da meydana gelen deprem dolayısıyla taziye ve destek mesajı yayımladı. Vlah, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Elazığ merkezli depremle ilgili büyük üzüntü duyduğunu belirtti. Gagauzya'nın depremde ölenlerin yasını tuttuğunu dile getiren Vlah, "Gagauz halkı, bu zor durumda dost Türk halkın yanında." ifadelerini kullandı. Vlah, hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Jomart Tokayev Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mektubu gönderdi. "Elazığ'da meydana gelen depremden dolayı çok sayıda vatandaşınızın vefat ettiği ve yaralandığı aci haberi derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunduğunu bildiren Cumhurbaşkanı Tokayev, "Bu ağır imtihan anında acılarınızı paylaşıyor, tüm Kazak halkı ve şahsım adına Zat-ı Devletlerine ve kardeş Türk halkına başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah Teala'dan afet esnasında vefat edenleri cennetiyle sefiraz etmesini, yaralılara ise acil şifalar niyaz ederim" ifadelerini kullandı.

Kazakistan kurucu cumhurbaşkanı ve Türk dünyasının sevilen lideri Nursultan Nazarbayev de bir mesaj yayımladı. Türkiye'nin Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen ve insanların vefatına ve yaralanmasına sebebiyet veren şiddetli depreme dair haberi büyük bir teessürle öğrenmiş bulunduğunu belirten Nazarbayev, "Böylesine zor bir anda vefat edenlerin yakınlarının ve tüm Türkiye halkının kederini paylaşıyor, başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Yaralıların ivedilikle iyileşerek ailelerine dönmelerini temenni ediyorum" cümlelerine yer verdi.

Elazığ’da meydana gelen ve pek çok ilde hissedilen 6,5 depreminin ardından, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga sosyal medya hesabından geçmiş olsun mesajı verdi. Yaşanan şiddetli depremin ardından Büyükelçi Sıbiga sosyal medya hesabından, şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin doğusunda meydana gelen felaketten dolayı insanlara içten bir başsağlığı diliyoruz. Bu korkunç. Bu zor anında Ukrayna seninle Türkiye.”

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Elazığ'da meydana gelen deprem dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başsağlığı mesajlarını iletti. Ceenbekov, Elazığ'da meydana gelen deprem sonucu can kaybının olduğunu derin üzüntü ile öğrendiğini belirterek, "Kırgızistan halkı adına ve kendi adıma size ve Türkiye halkına en derin başsağlığı diliyorum. Kurbanların ailelerinin acılarını paylaşıyorum. Yaralılara acil şifa diliyorum." ifadelerine yer verildi.

Kırgızistan Jogorku Keneşi (Millet Meclisi) Başkanı Dastanbek Cumabekov, TBMM Başkanı Mustafa Şentop‘u arayarak Elazığ ve çevre illeri etkileyen deprem nedeniyle başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneği Başkanı Atamşa Dursunov, AA muhabirine, Elazığ'da meydana gelen deprem haberiyle sarsıldıklarını anlatarak, "Deprem felaketi yaşayan Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk halkının acısını paylaşıyorum. Hayatını kaybedenlerin yakınlarının başı sağ olsun, yaralılara acil şifalar diliyorum. Biz daima Türkiye devletinin ve halkının yanındayız." dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, mesajında, Türkiye'de meydana gelen Elazığ merkezli depremde can kayıpları ve yaralıların olduğunu öğrenmekten büyük üzüntü duyduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Akıncı, "Şahsım ve Kıbrıs Türk halkı adına yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah'tan rahmet, geride kalanlarına ve tüm Türk milletine başsağlığı ve sabırlar dilerim." ifadesini kullandı.

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Uluçay da "Bu akşam Türkiye’nin Elazığ ili başta olmak üzere çevre illerde de yaşanan deprem ve beraberinde can kayıpları olduğu haberini maalesef büyük bir üzüntüyle öğrendik. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaslı ailelerine başsağlığı dilerken yaralılara da acil şifalar dilerim. Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." dedi.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, Elazığ'da meydana gelen deprem ve depremde hayatını kaybedenler nedeniyle derin üzüntü içinde olduğunu belirtti. "Elazığ’da meydana gelen deprem ve depremde kardeşlerimizin yaşamlarını yitirmeleri bizi derinden üzmüştür. Şahsım, Halkımız ve hükumetim adına tüm Türkiye’ye en kalbi duygularla geçmiş olsun dileklerimizi ifade eder, ölenlere Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar dilerim."

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a ülkenin doğusunda meydana gelen depremle ilgili olarak şahsı ve halkı adına başsağlığı diledi. Deprem mağdurlarına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.

Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi, depremin ardından ülkesinin Türkiye hükümeti ile halkının yanında olduğunu vurguladı. Thaçi, "Kosova bu trajik anlarda Türkiye Hükumeti ve halkının yanındadır. Kosova acil operasyonel yardım göndermeye hazırdır." ifadelerini kullandı.