Manisa'daki depremden hemen sonra ve Elazığ depreminden önce Ankara depremle sarsılmıştı.

23 Ocak 2020 günü saat 06:42, 06:54 ve 07:08'de Ankara'nın Akyurt ilçesinde peş peşe depremler oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) depremlerin büyüklüklerini 3.8, 4.5 ve 3.0 olarak duyururken, Kandilli Rasathanesi verilerinde depremin büyüklükleri 3.9, 4,6 ve 3.2 olarak bildirdi.

Elazığ depremini haber alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur yavaş, arama kurtarma ekiplerini hemen harekete geçirdi. Mansur Yavaş, Elazığ'da yaşanan depremin ardından bölgeye yardım ve arama kurtarma ekibi gönderildiğini ifade etti.

6.8 şiddetindeki Elazığ depreminin ardından paylaşımda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Elazığ’a doğru K9 kurtarma köpekleri ile birlikte tüm ekiplerimiz kara ve havayolu aracılığıyla yola çıkmış bulunmaktadır. Gece boyunca takviyelerimize durmaksızın devam edeceğiz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, sayının artmamasını temenni ediyorum" dedi.

Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO ve Belpa Mutfak Görevlileri 9 kişilik ekiple (2 şoför, 1 teknisyen, 2 aşçı, 2 aşçı yardımcısı ve 2 bulaşıkçı olmak üzere) Elazığ ve Sivrice'ye hareket edeceği belirtildi. Ayrıca günlük 12 bin ekmek kapasiteli seyyar fırının da yola çıktığı ifade edildi.