Alman basında çıkan haberlere göre, Baden-Württemberg eyaletinin Rotamsee kasabasında  "Deutscher Kaiser" diye bilinen belediye binasında bir çatışma vardı.

Altı kişinin öldüğü, birkaç kişinin de yaralandığı söyleniyor. Polis, saat 12: 45'te başlayan bir operasyonu doğruladı.

Bir şüpheli tutuklandı. 1983 doğumlu ve Alman vatandaşı bir kişi olduğu bildiriliyor. Polise göre, fail ve kurbanlar birbirlerini tanıyorlardı. Bir aile dramı olması ihtimali var.

Alman yetkililer Cuma günü, Baden-Württemberg'deki Aalen yakınlarındaki güneybatı Rot am See'deki bir binada birkaç kişinin yaralandığını ve bazılarının "muhtemelen" öldüğünü tweetledi.

Bild ve Welt gibi Alman medyaları saldırıda altı kişinin öldüğünü bildirdi. Bild'e göre , kurbanların hepsi aynı aileden geliyordu.

Fransız haber ajansı AFP, Aalen yakınlarındaki bir polis sözcüsünün "birkaç" kişinin yaralandığını ve birden fazla kişinin öldüğünü ancak öldürülen altı kişinin raporlarını doğrulayamadığını söyledi.

Polis, ilk intibaların "kişisel ilişkilerden kaynaklanan" çatışma olduğunu gösterdiğini ve şüphelinin saldırıdan kısa bir süre sonra tutuklandığını söyledi.

Atış, 5.200 nüfuslu bir kasaba olan Rot am See tren istasyonunun yakınında yerel saatle 12:45 (GMT 23: 45) gerçekleşti.

Diğer faillerin aranmasına devam ediliyor.