Manisa'nın Akhisar ilçesinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi verilerine göre Manisa'nın Akhisar ilçesinde deprem meydana geldi. Deprem Marmara ve Ege Bölgelerinde hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi verilerine internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Akhisar ilçesinin Musalar köyünde saat 22.22'de 5,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Yerin yaklaşık 6,98 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem İzmir, Manisa, Aydın ve Denizli'nin yanı sıra Yalova, Bursa ve İstanbul ve Tekirdağ'da da hissedildi.

TV yayınlarına bağlanan Manisa Valisi ve Akhisar Belediye Başkanı can kaybı olmadığını söylediler. Manisa Valisi 2. kez NTV yayınına bağlandı. Akhisar'da bazı metruk evlerin yıkıldığı bilgisini paylaştı.

Bu depremden 3 dakika sonra Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde 4,1 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı yaşandı.

Saat 23:30 sıralarında paylaşılan bilgilere göre mahalleleri gezerek muhtarlardan yerinde bilgi almaya devam eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Öğretmenevi’nde kriz masası oluşturulduğunu belirtti. Depremde yaralanan 4 kişinin ayakta tedavi edildiği bilgisi verildi. Yaralıların panik atak, korku ve heyecan sebebiyle yaralandığı öğrenildi.

Akhisar ilçesinde saat 22.22'de meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depremin ardından büyüklükleri 1,6 ve üzeri olan toplam 35 artçı deprem yaşandı.

Bölgede 23.17'de meydana gelen en son artçı depremin büyüklüğü ise 4,3 olarak kaydedildi.

Artçı sarsıntılar nedeniyle evlerine giremeyen ilçe sakinleri, park ve sokaklarda kaygılı bekleyişlerini sürdürüyor.

Herhangi bir hasarın kaydedilmediği ilçe merkezinde deprem sonrası trafik yoğunluğu yaşanırken bazı vatandaşların da çadır kurmaya başladığı ve ateş yakarak ısınmaya çalıştığı öğrenildi.