Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev 13 Ocak 2019'dakatıldığı bir toplantının sonunda yaptığı açıklamada Ermenistan'ın ulaşım ve enerji koridorunun ortasında olmasına rağmen izole edildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev şunları söyledi:

"Ermenistan da komşusudur. Komşularımızla  dostluk, işbirliği ve samimiyet temelinde komşularımızla ilişkiler kurduk, bu yüzden bu projeleri gerçekleştirdik. Ermenistan, yüzyıllardır komşularına hor davranıyor, komşularından bir şeyler koparmak, topraklarını talep etmek, tarihi tahrif etmek, tarihi anıtları tahrip etmek ve yerine kendi eserlerini yapmak istiyor. Aramızdaki fark bu

Ermenistan'ı  enerji ve ulaşım projelerinden izole ettik ve bunu asla gizli tutmadık. Birkaç yıl önce, Ermenistan'ı bölgeye katılımımızla yürütülen tüm önemli projelerden izole edeceğimizi söyledim ve bu sözümüze hep bağlıyız. Bugün, çabalarımızın sonucunda Ermenistan siyasi, ekonomik, yatırım, enerji ve ulaşım koridorunda izole edilmiştir. Topraklarımızı terk edene kadar bu devam edecek.  Ermeni liderliği Ermenistan'ı Azerbaycan ile uzlaştırmak istiyorsa, iyi düşünsün. Çünkü spor tabiriyle ifade edecek olursak Azerbaycan birinci ligde ve Ermenistan üçüncü ligdedir ve bu fark hep büyüyecektir."